Gözde'nin Cilt Tipi Nasıldır?
02.02.2016 21:32:24 tarihinde Yönetici tarafından eklendi.
1999 defa okundu.

Gözde'nin Cilt Tipi Nasıldır?

Her yazıda uzun uzun cilt tipimi anlatmak yerine bu yazımda detaylıca yazmak istedim. Ayrıca cilt bakımı ve önemi konusunda da biraz gevezelik edebilirim.


Gözde'nin Cilt Tipi Nasıldır?

Yaşım 32 olmasına karşın yaşımı bilmeyen kişiler hep beni çok küçük görürler. Bunu abartıp 20'ye kadar inen olsada 26 civarı gösterdiğim doğrudur. Son bir yılda 15 kg almayı başararak yaş çıtamıda yükselttiğim de bir gerçek. 2 aydır diyetteyim ve 6 kg vererek hava basmış gibi görünen yüz hatlarımdan biraz arındım. Genetik özelliklerin cildimizde büyük etkileri olduğu yadsınamaz. Bazen nekadar bakarsanız bakın mimikleriniz yüzünden daha yaşlı görünebiliğiniz gibi, hiç cildine bakmayan biri yaşını göstermiyor olabilir. Cilt bakımın önemi bence ileri yaşlarda daha önemli hale geliyor. Bugün yaptığımız düzenli bakımın olumlu sonuçlarını ileri yaşlarda daha iyi göreceğiz. Ayrıca sadece dışarıdan değil içeriden yeterli beslenme ve sigara kullanmamak da cildimizi daha güzel yapıyor.

Benim cilt tipim mevsimsel olarak ve bulunduğum hava şartlarına göre çok değişebiliyor. Kışın kuru hatta yanaklarım kuruluktan cırs cırs oluyor.  (o nasıl oluyor demeyin cheeky)  Hassas bir yapıya sahip. Alerjik reaksiyonlar gösteren. Özellikle sıcak, soğuk, acı, stres benim kızarmama sebep oluyor. Bunun için pek çok redness seri dendim zamanında ama nemsizlikten kaynaklanan kısmına ancak kremler ile çare bulabildim. Yazın T bölgem yağlı yanaklarım kuru oluyor. Güneşe çıkarken mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi sürmem gerekiyor yoksa kıpkırmızı oluyorum. yağlı kıvamlı ürünleri yazında kışında kullanmayı sevmiyorum. Yoğun kremlerden hoşlanmıyorum. Cildimde sivilce ve leke problemim yok. Gözeneklerim aşırı belirgin değil. yanaklarımda hiç yok ama T bölgemde çok hafif var. Çizgi kırışık sarkma henüz pek yok. Kg aldığımdan yanaklarım biraz tombikledi bu insanı yaş olarak hemen yukarı taşıyor. Bu problemide istikrarlı bir diyetle çözmekteyim. Çok hafif göz çevrmde ince cizgiler başladı. Ama sanırım sadece ben farkediyorum. Fazla incelememek lazım. Sizlerde cilt tiplerinizden, cilt sorunlarınızdan ve aradığınız çözümlerden bahsedebilirsiniz. Yaşınızı gösteriyormusunuz? Evet ise sizce neden? Hayır ise sizce neden? Yorumları bekliyorum.

Hepinize kucak dolusu sevgiler...

cilt tipim gözde ilter cilt tipi güzellik bakım cilt bakımı cilt ürünleri makyaj sağlık kozmetik hassas karmaYORUMLAR (1)   Onay Bekleyen (0)
Kızsal Şeyler 4 yıl önce
Yaşın 32 miiii şu an şoktayım ben 21-22 sanıyordum çok tatlısın ama ♥
Yönetici Cevabı:
  Sağol tatlım evet hatta 33. doldurmadım diye 32 diyorum :)
YORUM YAZ  


guvenlik

  Editörün Seçtikleri

  Çok Okunanlar  Facebook'ta Biz

Abone Listesine Kayıt Olmayı Unutmayın

Abone Listesine Kayıt Olmayı Unutmayın TARAFSIZ SATINALMA REHBERİ
Bumerang - Yazarkafe
Yemek Tarifleri Bloglar Yarışıyor Blog Etkinliği / Ödüllü Yarışma