Sleek Hide It Concealer
08.12.2016 12:42:37 tarihinde Pudra Kokusu Gözde İlter tarafından eklendi.
3685 defa okundu.

Sleek Hide It Concealer

Morluklarınıza çözüm olur mu dersiniz?


Sleek Hide It Concealer

Merhabalar, şu sıralar yine çok yoğun oluyorum. Geçen hafta yazı giremedim. Affınıza sığınıyorum ve bugünü Sleek Hide It Concealer incelemesine ayırıyorum. 

Ten makyajımızda en çok dikkat ettiğimiz şey cildimizde dengeli bir bütünlük sağlamak. Kimilerinin genetik olarak, kimilerinin uyku düzeni, kansızlık vb. durumlardan ötürü, göz altlarında haddinden fazla morluk olabiliyor. Benim aşırı bir morluk problemim olmamasına karşın bazı dönemlerde, genelde uykusuzluk, yorgunluk kaynaklı hafif sorun yaşayabiliyorum.

Concealer ve Corrector'lar bizi bu durumlardan kurtarıcı ürünlerimiz. Correctorlar somon rengi, turuncu veya pembe tonlu tercih edilmeli. Çünkü morluklarınızın kapanabilmesi için öncelikle bu renklerde bir corrector uygulayıp daha sonra kapatıcı yani concealer uygulamalısınız. Özellikle göz altlarınızda yoğun morluk, koyu halkalar var ise direkt concealer uygularsanız kapatayım derken daha belirgin hale getirebilirsiniz. 

Sleek Hide It Concealer, stick şeklinde. Yalnız concealer denmiş ama bana göre corrector olarak geçmesi gereken bir ürün. Sleek ürünlerini Gratis mağazalarından bulabilirsiniz. Sleek Hide It Concealer'ı indirimde almıştım ama fiyatını şimdi hatırlayamıyorum. İndirimsiz fiyatı 24,90'dı sanırım. O sırada diğer renklerine bakmadan almıştım. 01 Nude rengi dışındakilerin testerı yoktu ve concealer mantığı ile düşündüğümden 01 en açık rengi aldım. Tabiki concealor için bu renk en açık olmasına rağmen koyu gelmişti ama daha iyi nötrler diyerek almıştım.

Sonradan incelediğimde 02 Shade rengin daha uygun bir corrector olabileceğini düşündüm. İlk fırsatta diğer renklerine bakacağım. Tabiki corrector olarak kullanacağım. Çünkü hiçbiri concealer gibi değil. Sürümü kolay, yumuşak bir yapıya sahip. Çok az sürünce bile hemen renk veriyor. Göz altımı kurutmuyor. Ben uygulamadan önce göz altlarıma nemlendiricimi sürüyorum.  Ardından Max Factor makyaj bazımı tüm yüzüme, göz altlarım dahil uyguluyorum. Ozaman Sleek Hide It Concealer'dan aldığım sonuç daha başarılı oluyor. Çizgilere dolma yapıyor mu derseniz? Göz altlarımda belirgin bir kırışığım yok ama olanlarada öle belirgin bir dolma yapmıyor. Ben bu corrector'ı pudra ile sabitlemiyorum. Çünkü göz altlarımı kurutsun istemiyorum. Çok güzel bir bitişi var. Ne mat, ne ıslak, tam kıvamında. Stick şeklindeki ucunu ihtiyac duyduğum bölgeye sürdükten sonra parmaklarımla tampon hareketlerle göz altıma sabitliyorum. 

Corrector olarak kullandıktan yani göz altlarımızdaki morlukları kapattıktan sonra, ten rengimize uygun bir concealer ile aydınlatmamızı artık yapabiliriz. Ben genelde üzerine birşey kullanmıyorum. Göz altlarıma kat kat ürün kullanmayı sevmiyorum. Ama ihtiyacım olsaydı yapabilirdim. Sleek Hide It Concealer 01 Nude rengi buğday ten ve daha koyu tenlerde concealer görevi yapabilir. Corrector amaçlı kullanacaksanız diğer tonları tercih etmelisiniz. Benim gibi açık tenliler 01 Nude rengi hafif bir corrector olarak düşünebilirler. 

Benim beğendiğim bir ürün oldu. Corrector olarak kullanıyorum. Şans verebileceğiniz bir ürün bence. Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere.

Diğer Corrector yazıları:

Dirty Works Bye Bye Dark Circles

Sleek Hide It Concealer Sleek Hide It Concealer 01 nude Sleek Hide It Concealer kullananlar Sleek Hide It Concealer fiyatı Sleek Hide It Concealer tavsiye corrector tavsiyesi corrector kullananlar sleek corrector concealer tavsiyesi concealer kullananlar hangi corrector hangi concealor favori corrector favori concealer somon rengi corrector somon rengi corrector tavsiyesi pembe concealor pembe corrector uygun fiyatlı correctorYORUMLAR (0)   Onay Bekleyen (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın

YORUM YAZ  


guvenlik

  Editörün Seçtikleri

  Çok Okunanlar  Facebook'ta Biz

Abone Listesine Kayıt Olmayı Unutmayın

Abone Listesine Kayıt Olmayı Unutmayın TARAFSIZ SATINALMA REHBERİ
Bumerang - Yazarkafe
Yemek Tarifleri Bloglar Yarışıyor Blog Etkinliği / Ödüllü Yarışma