Felinoloji Derneği Uluslararası Kedi Yarışması 14-15 Ocak 2017
09.01.2017 08:23:51 tarihinde Pudra Kokusu Gözde İlter tarafından eklendi.
2389 defa okundu.

Felinoloji Derneği Uluslararası Kedi Yarışması 14-15 Ocak 2017

Dünyanın en güzel kedileri yarışıyor...


Felinoloji Derneği Uluslararası Kedi Yarışması 14-15 Ocak 2017

Merhaba,

British Shorthair cinsi çok özel kızım Arwen ile katılacağım uluslararası kedi güzellik yarışmasına tüm kedi severler ve takipçilerim davetlidir. Ziyaretinizden büyük keyif duyarız. Yarışma ile bilgileri aşağıda paylaştım. İlginiz için çok teşekkürler.

Kıymetli Kediseverler,

14-15 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşecek yarışmamıza herkes davetlidir. Aşağıda yarışmayla ilgili bilgiye ve yarışma öncesinde ve sırasında yapmanız gerekenleri okuyabilirsiniz.. Yarışma hazırlıkları tamamlanmış olup güncellemeleri Felinoloji Derneği Facebook sayfasından takip edebilirsiniz. Yarışmamız Aqua Florya Alışveriş merkezinde olacaktır. Yarışma öncesinde yapılacak seminerle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: www.felinolojidernegi.org/duyurular.aspx
 

Şahane rozetler, kupalar ve hediyeler Türkiye nin en güzel minnoşlarını bekliyor.

Ana Sponsoru Farmina Pet Foods

Türkiye(www.farmina.com/tr/) olan Felinoloji Derneği 5. ve 6. Uluslararası Kedi Yarışması 14-15 Ocak'ta Aqua Florya'da gerçekleşecek!

HER KATILIMCIYA sponsorumuz ArmoKitty'den 10 kglık paketlerde süper emici Kedi Kumu Hediye!


Kazanan kediciklere sponsorumuz Groomer's Goop tarafından her katılımcıya numune ürün ve ayrıca kazananlara profesyonel bakım ürünleri Hediye!(www.groomersgoop.com.tr)
Sponsorumuz Misspet'ten harika tırmalama tahtaları kazanan kediciklere hediye!


Yarışmada kazanan kediciklere harika kupalar ve rozetlerin yanı sıra Türkiye'nin en kaliteli kedi maması N&D Tahılsız Mama verilecektir! Kedicikler ödüller için heyecanlı peki ya kediciler?
14 Ocak Cumartesi Günü çok özel bir misafirimiz var! Pasha Haktan Koç Afrika Serval-Savannah Kedisi Lusya ile aramızda olacak.


Yarışmamızda profesyonel kedi fotoğrafçısı olup kedinizin en gösterişli anını muhteşem bir anı olarak ölümsüzleştirebilirsiniz!

Türkiye'nin En Güzel ve Bol Ödüllü Kedi Yarışmasını Kaçırmak İstemeyenlerle Aqua Florya'da Buluşuyoruz!

Başvurunuzu çevrimiçi olarak aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz: www.felinolojidernegi.org/yarismaBasvuru.aspx

Mayıs ayında yapılan yarışma fotoğrafları için https://www.facebook.com/profile.php…

 
 Sorularınız ve bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
 
 
 
14-15 Ocak 2017 Kedi Yarışması Hazırlıkları
 
1-Yarışma öncesi katılım ücreti dernek hesabına yatırılmış olmalıdır.
2- Kedinin karma aşıları, iç ve dış parazitleri, kuduz aşısı tam olmalı ve  kedinizin yanında karnesi olmalıdır. 
3- Kedide mantar tarzı bulaşıcı bir deri hastalığı, enfeksiyon veya açık yara olmamalıdır.
4- Kedi önceki gün veya 1-2 gün önceden yıkanmalı ve mutlaka kurutulmalı-üşütmemeli- daha önce yıkmadıysanız kuru şampuan kullanabilirsiniz fakat yıkanması tavsiye edlmektedir. Kedinizin temiz ve tüy bakımının iyi olması değerlendirmeye olumlu katkı sağlayacaktır.
5- Kedinin tırnakları kesilmeli, kulak ve gözleri temizlenmelidir. Gözleri akıyorsa yarışma sırasında hakem masasına gitmeden temizlenmelidir.
6-Uzun tüylü kediler özel şampuanlarla yıkanıp taranmalı, erkek kediler ve beyaz kediler için özel ürünler kullanılmalı, kuyruk yağlanması giderilmelidir. Etkili bir sonuç için dünyanın 1 numaralı profesyonel bakım ürünü Groomer's Goop Yağ giderici ve devam ürünlerini kullanabilirsiniz(www.groomersgoop.com.tr).
7- Yarışma sırasında yanınızda kedinizin rahatça uyuyup içine tuvalet ve mama kabı sığacak genişlikte bir kafes olmalıdır. Bu kedinin taşıma kabı değildir. Kedinin içinde rahat edeceği genişlikte olmalıdır. Kafes temininde  önceden haber vermek kaydıyla dernekten yardım alabilirsiniz. Yanınızda küçük tuvalet kabı, kum, mama ve su kabı, kafeste kedinin altına sermek için örtü veya minder olmalıdır. Kedinizin rahatça uyuması için kafes üzerini kapama için uygun bir örtü de getrebilirsiniz. 
8- Yanınızda bulundurmanız gereken ürünler: tarak, ıslak mendil , peçete, tuvalet küreği ve tuvalet temziliği için küçük poşetler.
9- Kedinize bir iki gün önceden ve yarışma gününde bitkisel sakinleştirici vererek yarışma sırasında strese girmesini engelleyebilirsiniz. Kedinize sedapet tarzı kimyasal ve anestezik sakinleştirici vermeyiniz! Anestezik etksi olan kimyasal sakinleştiricler kedinizin halüsinasyon görmesine sebep olabilir. Bitkisel sakinleştirici için Neko Pet firmasının markası olan www.indirimlipetshop.com  yetkilileriyle görüşebilirsiniz.
10- Yarışma için sabah  9'da Aqua Florya'da  olunmalı,  kayıt masasından kayıt yapılıp katalog, yarışma numarası, kum, mama, şampuan gibi eşantiyon hediyeler alımalı ve kedinizin veteriner kontrolleri yapılmalıdır.
11- Yarışma sırasında kedinizin numarasına göre hangi hakemde olduğunu takip edip sıranızı kaçırmadan kedinizi değerlendirmeye götürmelisiniz. Hakem çağırdığında geç kalırsanız hakemin kedinizi diskalifiye etme hakkı vardır. Dernek hakem kararlarına müdahale edemez; değerlendirmeler sırasında alandan ayrılmamanız ve sıranızı kaçırmamanız önemle rica olunur!
12- Masada hakemlerle diyalog için tercüme konusunda stewardlar(görevliler)  size yardımcı olacaktır.
13- Ara verilmediği sürece yarışma alanından ayrılmamanız rica olunur. Lütfen anonsları takip ediniz!
 
Yarışma Programı
Cumartesi
09:00-10:00- Kedi kayıtları, veterner kontrolleri (değerlendirme başlamadan kayıt işlemlerinizin bitmiş olması gerekmektedir; 10'da alana gelen katılımcılar hakemler tarafından diskalifiye edilecektir. Hakem değerlendirmesine geç kalmamak için zamanında yarışma alanında olmanız ve veteriner kontrollerini bitirmiş olmanız gerekmektedir.)
10:00-13:30- Hakem değerlendirmeleri (Hangi hakemin masasında olduğunuzu öğrenip sıranızı takip etmeniz gerekmektedir. Hakem çağırdığında sıranızı kaçırmadan kedinizi değerlendirmeye götürmelisiniz)
13:30-14:00- Öğlen arası (Değerlendirmenin uzama ihtimaline karşı öğlen arası anonsu gelmeden lütfen alanı terk etmeyiniz. Alışveriş merkezinde yemek çeşitlerinin bol olduğu farklı restoran tipleri mevcuttur.)
14:00-14:30- Kitten Ring (Yavrular için özel gösteri halkası, tüm yavrular katılabilmektedir. Ekstra ücrete tabidir. İlk üçe kupa, ilk 9 kediye rozet ve çeşitli hediyeler verilecektir. WCF En İyi kedi yarışması için ekstra puan toplanmaktadır)
14:30-15:00- Adult  Ring (Yetişkinler için özel gösteri halkası, tüm yavrular katılabilmektedir. Ekstra ücrete tabidir. Derece alanlara rozet, kupa ve hediye verilecektir.WCF En İyi kedi yarışması için ekstra puan toplanmaktadır)
15:00-15:30- British Tek cins gösterisi ( British cinsi kedilerin kendi arasında değerlendirildiği ve "Irkının En iyi Kedisi" seçildiği gösteridir. Ekstra ücrete tabidir. Derece alanlara rozet, kupa ve hediye verilecektir.)
15:30-16:00- Persian-Exotic Tek cins gösterisi ( Persian-Exotic  cinsi kedilerin kendi arasında değerlendirildiği ve "Irkının En iyi Kedisi" seçildiği gösteridir. Ekstra ücrete tabidir. Derece alanlara rozet, kupa ve hediye verilecektir.)
16:00-16:30- En İyi Kedi Seçmeleri Hazırlığı( NOMBIS alan kediler Best ın Show/En İyi Kedi Seçmelerine aday olan kedilerdir. Bu kediler arasından kategorilere göre kediniz platformda düzenlenen hakem masalarının önüne çağıralacaktır. Verilen  sürede siz kedinizin hazırlığını yaparken  platform düzenlenecektir. Lütfen alandan ayrılmayınız.)
16:30-18:00- En İyi Kedi Seçmeleri /Best In Show (Hakem değerlendirmelerinde NOMBIS alan kedilerin kategorilere göre elenerek Günün En İyi Kedisi'nin seçildiği, çeşitli derecelerin, kupaların, rozetlerin ve hediyelerin dağıtıldığı final kısmıdır.)
18:00-19:00- Yarışma sonuçlarına göre hakem raporlarının ve yarışma sertifikaları basılıp dağıtılacaktır)
 
Pazar
09:00-10:00- Kedi kayıtları, veteriner kontrolleri (değerlendirme başlamadan kayıt işlemlerinizin bitmiş olması gerekmektedir; 10'da alana gelen katılımcılar hakemler tarafından diskalifiye edilecektir. Hakem değerlendirmesine geç kalmamak için zamanında yarışma alanında olmanız rica olunur)
10:00-13:30- Hakem değerlendirmeleri (Hangi hakemin masasında olduğunuzu öğrenip sıranızı takip etmeniz gerekmektedir. Hakem çağırdığında sıranızı kaçırmadan kedinizi değerlendirmeye götürmelisiniz)
13:30-14:00- Öğlen arası (Değerlendirmenin uzama ihtimaline karşı öğlen arası anonsu gelmeden lütfen alanı terk etmeyiniz. Alışveriş merkezinde yeme çeşitlerinin bol olduğu farklı restoran tipleri mevcuttur.)
14:00-14:30- Kitten Ring (Yavrular için özel gösteri halkası, tüm yavrular katılabilmektedir. Ekstra ücrete tabidir. İlk üçe kupa, ilk 9 kediye rozet ve çeşitli hediyeler verilecektir. WCF En İyi kedi yarışması için ekstra puan toplanmaktadır)
14:30-15:00- Adult  Ring (Yetişkinler için özel gösteri halkası, tüm yavrular katılabilmektedir. Ekstra ücrete tabidir. Derece alanlara rozet, kupa ve hediye verilecektir.WCF En İyi kedi yarışması için ekstra puan toplanmaktadır)
15:00-15:30- ScottishTek cins gösterisi ( British cinsi kedilerin kendi arasında değerlendirildiği ve "Irkının En iyi Kedisi" seçildiği gösteridir. Ekstra ücrete tabidir. Derece alanlara rozet, kupa ve hediye verilecektir.)
15:0-30-16:00- En İyi Kedi Seçmeleri Hazırlığı ( NOMBIS alan kediler Best ın Show/En İyi Kedi Seçmelerine aday olan kedilerdir. Bu kediler arasından kategorilere göre kediniz platformda düzenlenen hakem masalarının önüne çağıralacaktır.Verilen  sürede siz kedinizin hazırlığını yaparken  platform düzenlenecektir. Lütfen alandan ayrılmayınız.)
16:00-18:00- En İyi Kedi Seçmeleri/Best In Show (Hakem değerlendirmelerinde NOMBIS alan kedilerin kategorlere göre elenerek Günün En İyi kedisinin seçildiği, çeşitli derecelerin, kupaların, rozetlerin ve hediyelerin dağıtıldığı final kısmıdır. Pazar günü ayrıca iki günün birincisi olan BEST SUPREME seçmesi yapılacaktır.)
18:00-19:00- Yarışma sonuçlarına göre hakem raporlarının ve yarışma sertifikaları basılıp dağıtılacaktır)
 
Not: Yarışmamız ziyarete açıktır; yarışma afişimizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşıp kedi sevgimizi daha fazla kişiyle paylaşmamıza yardımcı olmanız bizi mutlu edecektir.
 
Saygılarımla,
Feyza Nur Çelik
Felinoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Tel: 0505 991 9889

Felinoloji Derneği 5. ve 6. Uluslararası Kedi Yarışması felinoloji derneği kedi şovu ulauslararası kedi güzellik yarışması 14-15 Ocak 2017 international cat show Turkey international cat show cat breeder kedi güzeli british shorthair scottish fold persian cat exotic shorthair kedi hakemi wcf world car federation felinolog cattey kedi evi en özel kediler en güzel kediler türkiyenin en güzel kedileri aqua florya istanbul kedi güzellik yarışması even star cattey arwen the catYORUMLAR (0)   Onay Bekleyen (0)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın

YORUM YAZ  


guvenlik

  Editörün Seçtikleri

  Çok Okunanlar  Facebook'ta Biz

Abone Listesine Kayıt Olmayı Unutmayın

Abone Listesine Kayıt Olmayı Unutmayın TARAFSIZ SATINALMA REHBERİ
Bumerang - Yazarkafe
Yemek Tarifleri Bloglar Yarışıyor Blog Etkinliği / Ödüllü Yarışma